flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу Господарського суду Дніпропетровської області зі змінами від 12.12.2019

13 грудня 2019, 12:01

Затверджено

рішенням зборів суддів

Господарського суду

Дніпропетровської області 

від  13.04.2016 №_3_

 

З урахуванням змін та доповнень прийнятих зборами суддів

Господарського суду Дніпропетровської області

від 25.04.2016 (протокол №4)

від 10.11.2017 (протокол №9)

від 02.08.2018 (протокол №8)

від 19.12.2018 (протокол №11)

від 18.01.2019 (протокол №1)

від 11.09.2019 (протокол №7)

від 23.10.2019 (протокол №9)

від 12.12.2019 (протокол №11)

 

 

 Засади використання

автоматизованої системи документообігу

Господарського суду Дніпропетровської області

 

 

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється з урахуванням спеціалізації суддів згідно з Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженим рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року №30.

 

  1. Коефіцієнт складності для всіх судових справ встановити 1, крім наступних категорій:

– заяви про вжиття запобіжних заходів; видачу виконавчого документа за рішеннями третейських судів, а також справи, пов’язані з виконанням доручень про надання правової допомоги – коефіцієнт 0,3;

  • ВИКЛЮЧЕНО

   (згідно Протоколу зборів суддів від 12.12.2019 №11).

  Визначити наступні коефіцієнти, що враховують форму участі судді при колегіальному розгляді судової справи:

- головуючий суддя – коефіцієнт 1;

- суддя – член колегії суддів – коефіцієнт 0,2;

  Визначити коефіцієнт навантаження, що враховує зайняття суддею адміністративної посади:

  • голова суду – 0,4;
  • заступник голови суду – головуючий колегії 2 – 0,9;
  • заступник голови суду – головуючий колегії 3 – 0,9

 

(згідно Протоколу зборів суддів від 10.11.2017 №9).

       

Визначити коефіцієнт навантаження, що враховує виконання суддею функцій координатора відділу аналізу і узагальнення практики застосування законодавства:

 

Для судді Крижного О.М. – 0,5;

Для судді Фещенко Ю.В. – 1.

                                               (згідно Протоколу зборів суддів від 11.09.2019 №7)

 

            Визначити коефіцієнт навантаження судді суду, який є членом Ради суддів України – 0,6.   

(згідно Протоколу зборів суддів від 02.08.2018 №8)                                                           

 

  1. У випадку виходу з ладу обладнання, яке забезпечує функціонування автоматизованої системи строком більше однієї доби, розподіл заяв, які за законодавством мають розглядатись невідкладно (заяви про вжиття запобіжних заходів) здійснюється головою суду (заступником голови суду, що виконує його обов’язки) з дотриманням принципів черговості до усунення відповідних обставин. У всіх інших випадках справи розподіляються в автоматизованому режимі після відновлення функціонування автоматизованої системи.

 

  1. ВИКЛЮЧЕНО

      (згідно Протоколу зборів суддів від 11.09.2019 №7)

           

  1. Питання про передачу справ на розгляд колегії суддів за клопотанням сторін, учасників судового процесу чи за власною ініціативою вирішується суддею, у провадженні якого перебуває справа (вказаний суддя є головуючим колегії).

 

  1. Якщо призначити суддів відповідної спеціалізації неможливо, до складу колегії може бути призначено будь-якого суддю господарського суду без урахування його спеціалізації «інші справи» (згідно із Загальним класифікатором спеціалізації суддів та категорій справ).

(згідно Протоколу зборів суддів від 18.01.2019 №1)                                                          

 

  1. У разі необхідності заміни головуючого судді колегії (перебування у відпустці, на лікарняному, у відрядженні, закінчення строку повноважень, звільнення, виявлення значної різниці у навантаженні на суддю, тощо) справа підлягає автоматизованому розподілу.

 

  1. Якщо суддя, в провадженні якого перебувала судова справа, на момент надходження по цій справі документів, за якими необхідно вчиняти процесуальні дії, не працює в суді, справа підлягає повторному автоматизованому розподілу. У разі, якщо в період знаходження справи в провадженні визначеного автоматизованою системою судді додатково надійшли документи, вони передаються для розгляду вже визначеному судді без призначення повторного автоматизованого розподілу.

 

  1. Підписання листів, описів справ, підготовка судових справ до направлення на адресу апеляційної або касаційної інстанцій та розгляд заяв та клопотань, які не потребують вчинення процесуальних дій по справах, закінчених провадженням (в т.ч. тих, які перебувають в архіві), здійснюється раніше визначеним суддею, а у випадку його відсутності у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відрядженням, відпусткою тощо, здійснюється суддею, визначеним розпорядженням голови суду (або за його дорученням заступника голови суду).

Підписання листів, описів справ, підготовка судових справ до скерування на адресу апеляційної або касаційної інстанцій та розгляд заяв та клопотань, які не потребують вчинення процесуальних дій по справах, закінчених провадженням (в т.ч. тих, які перебувають в архіві), що розглянуті суддею, який не працює в господарському суді Дніпропетровської області, здійснюється суддею, визначеним розпорядженням голови суду (або за його дорученням заступника голови суду).

(згідно Протоколу зборів суддів від 19.12.2018 №11)

 

  1. Резолюція голови суду (заступника голови суду) на заяві, клопотанні та інших документах прирівнюється до його розпорядження.

 

  1. Розгляд справи за нововиявленими обставинами:

В разі надходження заяв, скарг, клопотань, інших документів, як до, так і після початку перегляду рішення (ухвали) суду за нововиявленими обставинами, такі документи розглядаються суддею, в провадженні якого перебувала справа.

В разі скасування (зміни) рішення (ухвали) суду за результатами перегляду за нововиявленими обставинами, вказані заяви, скарги, клопотання, інші документи передаються для розгляду судді, що здійснював перегляд за нововиявленими обставинами.

В разі залишення без змін рішення (ухвали) суду за результатами перегляду за нововиявленими обставинами, вказані заяви, скарги, клопотання, інші документи розглядаються суддею, який був визначений автоматизованою системою для розгляду справи по суті.

 

  1. Розгляд заяв, скарг, клопотань, інших документів при новому розгляді справи:

В разі надходження заяв, скарг, клопотань, інших документів як до, так і після початку нового розгляду справи, такі документи передаються судді, в провадженні якого перебуває справа на новому розгляді.

 

  1. Розгляд заяв, скарг, клопотань, інших документів по судовій справі, якщо спеціалізацію судді змінено:

Скарги, заяви, клопотання та інші документи, які потребують вчинення певних процесуальних дій у визначений законодавством строк, подані по судовій справі, що знаходилась в провадженні судді, спеціалізацію якого змінено (на момент надходження документів до суду), передаються для розгляду вже визначеному судді без призначення повторного автоматизованого розподілу.

 

  1. Заяви, скарги, що потребують вчинення процесуальних дій та надійшли до суду після винесення рішення, ухвал про припинення провадження у справі або залишення позову без розгляду, у разі відсутності раніше визначеного судді (перебування у відпустці, на лікарняному, у відрядженні, закінчення строку повноважень, звільнення, тощо), підлягають автоматизованому розподілу, якщо непроведення такого розподілу призведе до порушення процесуального строку при вирішенні питання про прийняття, відмову у прийнятті, повернення або розгляду вказаних матеріалів по суті.

 

(згідно Протоколу зборів суддів від 25.04.2016 №4)

 

  1. Видача виконавчого документа у разі відсутності раніше визначеного у судовій справі головуючого судді здійснюється суддею, визначеним, за результатами автоматизованого розподілу, проведеного на підставі службової записки судді (призначеного розпорядженням голови суду або в.о. голови суду) та вмотивованого розпорядження керівника апарату суду (або заступника керівника апарату суду).

 

(згідно Протоколу зборів суддів від 19.12.2018 №11)

 

  1. При надходженні апеляційної (касаційної) скарги або запиту справи з апеляційної (касаційної) інстанції, у разі відсутності раніше визначеного у справі головуючого судді (відпустка, лікарняний, відрядження), питання про зупинення провадження у справі вирішується суддею, визначеним за результатами автоматизованого розподілу, проведеного на підставі зареєстрованої службової записки судді (призначеного розпорядженням голови суду або в.о. голови суду) та вмотивованого розпорядження керівника апарату суду (або заступника керівника апарату суду).

Після повернення справи з оскарження, розгляд справи продовжує здійснювати суддя в провадженні якого перебувала справа.

 

(згідно Протоколу зборів суддів від 23.10.2019 №9)