flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

 Додаток №1

до Положення
про забезпечення доступу
до публічної інформації
у господарському суді
Дніпропетровської області,
затвердженого наказом
голови суду від
18.01.2016 №1-О 
 
 
 
ПОРЯДОК
взаємодії господарського суду Дніпропетровської області з представниками засобів масової інформації
 
Цей порядок визначає особливості взаємодії господарського суду Дніпропетровської області (далі – Суд) із засобами масової інформації та журналістами.
 
1. Взаємодія господарського суду Дніпропетровської області з представниками вітчизняних та зарубіжних засобів масової інформації (ЗМІ) здійснюється відповідно до Конституції України, законів України „Про судоустрій і статус суддів”, „Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні у засобах масової інформації”, „Про доступ до публічної інформації”, „Про інформацію”, „Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”, „Про телебачення і радіомовлення”, „Про інформаційні агентства”, Положення про апарат господарського суду Дніпропетровської області та цього Порядку.
 
2. Організація роботи із взаємодії Суду з представниками ЗМІ здійснюється головним спеціалістом із забезпечення зв’язків з засобами масової інформації (прес-секретар).
 
3. Висвітлювати офіційну позицію від імені Суду, надавати спеціальні професійні коментарі щодо розгляду господарським судом Дніпропетровської області справ доручено судді-спікеру.
 
4. Відвідування судових засідань Суду представниками ЗМІ відбувається без попередньої акредитації за пред’явленням службового посвідчення, а представниками іноземних ЗМІ – за акредитаційною карткою, виданою у прес-службі Міністерства закордонних справ України, крім випадків проведення закритих судових засідань відповідно до процесуального законодавства.
 
5. Представники ЗМІ, як і інші учасники судового процесу та особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіо запис з використання портативних відео- та аудіо технічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень встановлених законом.
 
6. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав.
 
7. Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні, мають дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні, вимог процесуального законодавства, не порушувати права інших осіб, не заважати здійсненню правосуддя.
 
8. Списки представників ЗМІ, які висловили бажання бути присутніми на відповідному заході, складаються на основі телефонних, письмових, надісланих електронною поштою заявок із зазначенням імен та прізвищ представників ЗМІ, які вони представляють.
 
9. Інформування представників ЗМІ про заходи, які проводитиме Суд (прес-конференції, семінари,  «круглі столи», дні відкритих дверей тощо) відбувається шляхом завчасного розміщення на офіційному веб-сайті Суду прес-анонсів.
 
10. Організаційне сприяння виконанню представниками ЗМІ професійних обов’язків та забезпечення їх інформаційними матеріалами на захід, що відбувається, здійснює прес-секретар Суду.
 
11. Висвітлення діяльності Суду у ЗМІ відбувається також шляхом розсилання прес-секретарем повідомлень у друковані та електронні ЗМІ, на радіо та телебачення.
 
12. Відповіді на інформаційні запити ЗМІ залежно від їх характеру і складності (інформація відкрита чи з обмеженим доступом) можуть надаватися керівником апарату Суду, відділом забезпечення роботи керівництва суду та зв’язків зі ЗМІ в усній формі на усні запити журналістів та в письмовій формі на письмові запити керівництва редакції.
 
 
 

ЗРАЗОК  КЛОПОТАННЯ

 

(НА ДОЗВІЛ ФОТОЗЙОМКИ, ВІДЕО- ТА АУДІОЗАПИСУ У ВІДКРИТОМУ СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ)

 

Судді Господарського суду

Дніпропетровської області

ПІБ судді

у справі №_____

(указати номер справи),

призначеної до судового розгляду

на  ___________ (час і дата)

 

журналіста / ЗМІ (вказати посаду/

найменування ЗМІ, прізвище, ім’я, по-батькові)

 

КЛОПОТАННЯ

 

У Господарському суді Дніпропетровської області (час і дата слухання справи) призначено до судового розгляду справу № (зазначається номер справи) щодо (якщо відомо – коротко зазначається суть справи).

Відповідно до пункту 4 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (від 12.06.2016 №1402-VIII) прошу надати дозвіл працівникам (повне найменування ЗМІ) на здійснення фотозйомки, відео- та аудіозапису із застосуванням стаціонарної апаратури в залі судового засідання під час розгляду зазначеної справи з метою підготовки відео- або фоторепортажу.

Інформація про хід розгляду цієї справи має велике суспільне значення, необхідна для виконання професійної журналістської діяльності та буде використана в інтересах суспільства – для підготовки відповідного судового репортажу.

На судовому засіданні будуть присутні:

 (зазначаються прізвища журналіста, оператора чи фотографа, які будуть присутні на судовому засіданні).

 

     Дата 

  

   Посада                                         Підпис                                      ПІБ

______________________________________________________________

 

Клопотання на редакційному бланку надсилається поштою на   адресу суду: 49600, м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1 або електронною поштою inbox@dp.arbitr.gov.ua