flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історична довідка

 

У червні 1931 року був утворений Державний арбітраж при Раді Народних Комісарів і відповідно міжрайонний орган державного арбітражу в Дніпропетровську.

У державному архіві Дніпропетровської області архівних матеріалів цього періоду не збереглося. Відомо лише те, що з 1933 року першим завідуючим обласним арбітражем Дніпропетровської області стала Курочкіна Клавдія Андріївна.  

У подальшому обласний арбітраж Дніпропетровської області, як і всі арбітражі в країні,  неодноразово піддавалися реорганізації і зміні підпорядкування.

З прийняттям 04 червня 1991 року Верховною Радою України Закону України «Про арбітражний суд» державному арбітражу України надано статус органу судової влади. Відповідно до цього Закону, вперше на території України започатковано здійснення правосуддя у господарських справах спеціалізованими судовими установами. Державний арбітраж Дніпропетровської області реорганізовано в Арбітражний суд Дніпропетровської області, а арбітри набули статусу суддів.

На підставі Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про арбітражний суд», прийнятого Верховною Радою України 21 червня 2001 року, Арбітражний суд Дніпропетровської області був реорганізований в Господарський суд Дніпропетровської області.

З 1997 року Господарський суд Дніпропетровської області розташований у будівлі за адресою: 49027, м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1 (колишня вул. Куйбишева), телефон приймальні голови суду (056) 377-18-58, канцелярії - (056) 377-19-02.

Нині Господарський суд Дніпропетровської області очолює Татарчук Володимир Олександрович, заступниками голови є Камша Ніна Миколаївна і Васильєв Олег Юрійович.

Згідно зі штатним розписом Господарського суду Дніпропетровської області на 2020 рік кількість посад суддів складала 46 посад, фактично працюють 33 судді: Бєлік В.Г., Бондарєв Е.М.,  Васильєв О.Ю., Владимиренко І.В., Євстигнеєва Н.М., Загинайко Т.В., Золотарьова Я.С., Камша Н.М., Кармазіна Л.П., Кеся Н.Б., Колісник І.І., Красота О.І., Крижний О.М., Ліпинський О.В., Манько Г.В., Мартинюк С.В., Мельниченко І.Ф., Мілєва І.В., Назаренко Н.Г., Ніколенко М.О., Новікова Р.Г., Панна С.П.,  Первушин Ю.Ю., Петренко І.В., Петренко Н.Е., Примак С.А., Рудь І.А., Соловйова А.Е., Суховаров А.В., Татарчук В.О., Фещенко Ю.В., Юзіков С.Г., Ярошенко В.І.

У 2019 році штатна чисельність суддів складала 46 посад, фактична – 36 посад.

Забезпечує роботу суддів потужний колектив апарату суду, який укомплектований досвідченими і висококваліфікованими фахівцями і налічує 150 осіб.  

Із числа суддів суду були обрані судді-спікери – Крижний Олександр Миколайович і Соловйова Анастасія Євгенівна.

Серед суддівського корпусу є член Ради суддів України – суддя Колісник Іван Іванович.

У штаті Господарського суду Дніпропетровської області працюють і кандидати юридичних наук: судді Владимиренко Ігор Вячеславович, Золотарьова Яна Сергіївна, Кармазіна Леся Петрівна,  Ярошенко Вікторія Ігорівна і помічник судді Шевченко Ярослава Юріївна.

Судді суду беруть активну участь у викладацькій діяльності в Національній школі суддів України, а також у заходах (круглих столах, форумах, семінарах та ін.), присвячених питанням застосування законодавства.

У 2018-2019 роках Господарський суд Дніпропетровської області став базою для проходження стажування майбутніми суддями, які під пильним наглядом досвідчених колег оволоділи навичками ведення господарського процесу і ознайомилися з практикою розгляду різних категорій справ.

Крім того, у суді постійно проходять практику студенти навчальних закладів не лише в галузі права, а й з інших сфер професійної діяльності (бухгалтерського обліку, обслуговування комп’ютерних систем і мереж тощо).  

Господарський суд Дніпропетровської області проводить і анкетні опитування відвідувачів суду та учасників судових процесів. Під час цього заходу оцінюються робота суддів та працівників апарату суду, їх етична поведінка, ефективність організації роботи суду в цілому.  Зокрема, привертає до себе увагу питання про довіру до Господарського суду Дніпропетровської області. Останнє опитування показало, що 70% респондентів довіряють Господарському суду Дніпропетровської області.

 

 

Цікаві факти про життя Господарського суду Дніпропетровської області (Державного арбітражу Дніпропетровської області).

1) На базі державного арбітражу діяла школа «адвокати в арбітражі». Систематично проводились заняття для адвокатів, молодих спеціалістів, які обслуговували підприємства, але ще не мали достатнього досвіду в господарських спорах. Це мало двосторонню користь, адже арбітраж був зацікавлений у підвищенні професійного рівня адвокатів, які звертались до нього з позовами. Також у практику роботи арбітражу було запроваджено проведення днів правових знань безпосередньо в трудових колективах.

2) Наприкінці 70-х років минулого століття Державний арбітраж Дніпропетровської області, а нині Господарський суд Дніпропетровської області посідають друге місце серед господарських судів України за кількістю розглянутих справ.

3) У суді працюють не лише висококваліфіковані фахівці, а й справжні умільці у сферах вишивання і художнього мистецтва, роботи яких представлені для огляду у приміщенні суду.

4) Співробітники Господарського суду Дніпропетровської області та їх родичі брали участь в антитерористичній операції і волонтерській діяльності:

- головний спеціаліст Господарського суду Дніпропетровської області Захаров Максим з 2014 по 2018 рік безпосередньо брав участь в антитерористичній операції у складі полку «Дніпро-1»;

- керівник апарату суду Гануляк О.А. і помічник судді Моргун Т.А. нагороджені відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» з нагоди відзначення Міжнародного дня волонтера у 2017 році.

- 02 лютого 2017 року на Світлодарській дузі Донецької області загинула мама співробітника апарату суду Хоружої Оксани – Наталія Олександрівна Хоружа. Жінка-медик ціною власного життя врятувала трьох чоловіків і загинула  від протитанкової керованої ракети, яка поцілила в карету швидкої допомоги;

- з червня 2014 року розпочато добровільний збір грошових коштів для надання допомоги українським військовим. За надання допомоги військовослужбовцям колективу Господарського суду Дніпропетровської області висловлені подяки Дніпропетровським військовим госпіталем і розвідувально-десантним взводом 2ПДБ 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади;

- за кошти колективу Господарського суду Дніпропетровської області придбано цуценя німецької вівчарки, якого назвали Інгус. Собака був переданий до кінологічної школи прикордонного загону Збройних Сил України. Також Інгус навчався у школі, в якій набув навичок поводження в умовах проведення антитерористичних операцій. Пес брав участь у бойових діях на Сході України. Під час чергового завдання Інгус виявив на замінованому полі міни розтяжки і цим врятував двох військовослужбовців від загибелі. Коштами колективу Господарського суду Дніпропетровської області Інгусу був придбаний бронежилет.