flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Господарським судом Дніпропетровської області стягнуто до місцевого бюджету збитки у розмірі понад 200 тис. грн.

Дніпродзержинська місцева прокуратура Дніпропетровської області звернулась до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом в інтересах держави в особі Кам’янської міської ради Дніпропетровської області про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю збитків у розмірі 282049,06 грн. (справа №904/6758/16).

Розглядаючи справу, господарський суд встановив такі обставини.

У листопаді 2010 року між Дніпродзержинською міською радою і товариством з обмеженою відповідальністю був підписаний договір оренди земельної ділянки, відповідно до умов якого міська рада надає товариству у строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення для розміщення комплексу нежитлових будівель.

Договором було передбачено, що він підлягає реєстрації в порядку, встановленому чинним законодавством.

Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Проте, зазначений вище договір оренди земельної ділянки не був оформлений належним чином, про що Департаментом комунальної власності та земельних відносин міської ради складений акт обстеження та дотримання умов використання земельної ділянки товариством з обмеженою відповідальністю.

Доказів наявності у відповідача правовстановлюючих документів на спірну земельну ділянку за період з 2013 по 2016 рік до матеріалів справи не надано.

Отже, відповідач право оренди землі у встановленому законодавством порядку не набув.

Згідно з актом комісії для визначення збитків власникам землі та землекористувачам розмір збитків за користування спірною земельною ділянкою без правовстановлюючих документів становить 282049,06 грн.

При здійсненні нарахування суми недоотриманої орендної плати за користування земельною ділянкою позивачем враховано сплачений відповідачем земельний податок.

Судом також встановлено, що відповідачем оскаржувались дії комісії і акт з визначення розміру збитків у судовому порядку. Ухвалою районного суду відповідний адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю залишено без розгляду.

Таким чином, неоформлення відповідачем документів на право користування земельною ділянкою призвело до наслідків у вигляді неодержання позивачем доходів, а саме, орендної плати до місцевого бюджету у розмірі 282049,06 грн.

З огляду на викладене, Господарський суд Дніпропетровської області рішенням від 28.11.2017 задовольнив позовні вимоги у справі №904/6758/16 і стягнув з товариства з обмеженою відповідальністю на користь Кам’янської міської ради Дніпропетровської області кошти у розмірі 282049,06 грн.

Зазначене рішення господарського суду в апеляційному й касаційному порядках не оскаржувалось і набрало законної сили відповідно до норм Господарського процесуального кодексу України.