flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Господарським судом Дніпропетровської області стягнуто до Державного бюджету України 272 000,00 грн.

        Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 27.02.2018 були задоволені позовні вимоги Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю штрафу і пені у сумі 272 000,00 грн. (справа №904/10407/17).

В ході розгляду справи судом встановлено, що в квітні 2017 року адміністративною колегією Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України було прийнято рішення про порушення товариством з обмеженою відповідальністю вимог Закону України «Про захист економічної конкуренції» в частині антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів. 

Наведене порушення чинного законодавства України про захист економічної конкуренції тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу. 

У зв’язку з цим, Запорізьким обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України на товариство з обмеженою відповідальністю був накладений штраф у розмірі 136 000,00 грн.

Оскільки відповідачем штраф сплачений не був, антимонопольним комітетом відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» була нарахована пеня, яка не може перевищувати розмір штрафу, накладеного відповідним рішенням органів антимонопольного комітету. 

Таким чином, позивачем заявлено до стягнення пеню у розмірі 136 000,00 грн.

Також, судом встановлено, що відповідач звертався з позовом про оскарження рішення антимонопольного комітету про накладення штрафу, але рішеннями господарських судів першої і апеляційної інстанцій у задоволенні цього позову було відмовлено. 

На час розгляду справи судом докази сплати штрафу і пені відповідачем надані не були. 

З огляду на встановлені обставини справи, Господарський суд Дніпропетровської області рішенням від 27.02.2018 стягнув з товариства з обмеженою відповідальністю до Державного бюджету України штраф і пеню у сумі 272 000,00 грн.

Станом на 27.03.2018 зазначене рішення господарського суду в апеляційному порядку не оскаржувалось і відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України набрало законної сили.